MOCZYMY SIĘ W MOCZYDLE

Amatorzy wodnych kąpieli będą mogli skorzystać z basenu sportowego, kompleksu basenów z wodnym placem zabaw oraz zjeżdżalni. 

Ze względu na Covid-19 zabawa odbywa się z pewnymi restrykcjami. 

- Trwająca pandemia sprawia, że ośrodek otwieramy w pełnym reżimie sanitarnym, zgodnym z wytycznymi GIS, które mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim korzystającym - poinformowała na Facebooku wiceprezydent Renata Kaznowska. 

Oznacza to, że korzystanie z atrakcji parku odbywa się na zasadach wytyczonych przez sanepid. 

Dzień pracy parku został podzielony na trzy niezależne tury. Pierwsza z nich zaczyna się o 9, druga o 12.30, trzecia o 16. Na każdą z nich obowiązuje osobny bilet. Pomiędzy turami następuje 30-minutowa przerwa techniczna, podczas której goście muszą opuścić obiekt, a obsługa przeprowadza jego dezynfekcję. Podczas każdej trzygodzinnej sesji na terenie parku może przebywać do 1000 osób. Co więcej, przy basenach zostały umieszczone tabliczki z napisami przypominającymi o konieczności zachowania dystansu społecznego. Obiekt uruchomił również specjalną aplikację, dzięki której możemy kupić bilet bez stania w kolejce. Aplikacja jest dostępna na stronie Aktywna Warszawa. 

Cena biletu normalnego, bez karty warszawiaka ,wynosi 20 zł. Z kartą 18. Bilet ulgowy kosztuje 13,50, z kartą warszawiaka 12 zł. 

- Do tej pory nie stwierdzono przypadku przenoszenia się COVID-19 przez wodę basenową. Z mojej wiedzy wynika, że na basenach stosowane jest chlorowanie wody, co tym bardziej wyklucza pojawienie się wirusa w takim miejscu. Na ten moment jedyną potwierdzoną drogą przenoszenia się koronawirusa jest bezpośredni kontakt z osobą zarażoną w określonej sytuacji. Wszystkie inne drogi stanowią wyłącznie domysły — oświadczył prof. Włodzimierz Gut, specjalista w zakresie mikrobiologii i wirusologii, profesor nauk medycznych z Państwowego Zakładu Higieny. 

Magdalena Kuc 

1 lipca 2020 roku    
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 610099