WYKWINTNE MENU LUNCHOWE W WILANOWIE

Zestawy lunchowe zwykle kojarzą się z szybkim i niezbyt skomplikowanym posiłkiem, ale Milanovo Restaurant & Pizzeria & Cafe udowadnia, że można zjeść szybko, wykwintnie i w rozsądnej cenie. 

Na przykład, w ubiegłą środę kusiła zupa rybna przypominająca rosyjską uchę, pełna warzyw pokrojonych w kawałki z oliwkami i kaparami. Po lekkiej a jednoczenie sycącej zupie przyszła kolej na drugie danie. W ofercie lunchowej były tego dnia wspaniałe ravioli z ricottą, truflami i parmezanem. Całość rachunku to 25 złotych od osoby (bez napojów), ale uwaga: oferta obowiązuje w dni robocze do godziny 15 i jest inna każdego dnia! 

Po godzinie 15 pozostaje zamawiać z menu głównego, które jest pełne równie apetycznych dań, w tym neapolitańskiej pizzy wypiekanej w 485 stopniach w ceglanym piecu. Wśród klasycznych pozycji zwracają uwagę interesujące ekstrawagancje, takie jak pizza Pera (po włosku: gruszka; 36 złotych). To pizza rossa, czyli z sosem pomidorowym, trzema rodzajami włoskich serów: mozzarella fior di latte, fontal i pecorino romano oraz migdałów, gruszek, papryczek chilli, syropu klonowego. Do tego jeszcze dochodzi słonawa pancetta, czyli włoski dojrzewający boczek. Trudno wstać po takiej uczcie od stołu, ale warto się przemóc i iść na spacer. Wejście do ogrodów pałacu wilanowskiego znajduje się ledwie parę minut od restauracji. 

 Agnieszka Kuś 

7 lipca 2020 roku
Fot.  Agnieszka Kuś
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 609814