OSTRZEŻENIE IMGW: GWAŁTOWNE BURZE Z GRADEM!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat, z którego wynika, że dziś (7.06.2020) w godzinach popołudniowych i wieczornych mogą wystąpic w Warszawue gwałtowne burze. Możliwe jest również wystąpienie trąb powietrznych.

Dla Warszawy i Mazowsza prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm. Mozliwe są lokalnie opady nawet do 40 mm wody. Burzom moze twoarzyszyć opad gradu oraz porywy wiatru dochodzące do 70 km/h. Z map meteorologicznych wynika, że burze i sielne opady deszczu najprawdopodobniej wystąpią w Warszawie po godz. 20.

Ogłoszony został pierwszy stopień zagrożenia, co oznacza, że wystapią warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

"W ciągu ostatnich trzech godzin w województwie dolnośląskim wystąpiły intensywne opady deszczu na wschodzie i południu regionu, dając sumaryczny opad od 25 mm do 30 mm. Prognozuje się dalsze występowanie opadów, okresami o natężeniu umiarkowanym. Możliwe lokalne burze" czytamy w komunikacie IMGW. 

Ostrzezenie obowiązuje od dziś od godz. 13 do północy. 

Tomasz Chodorski

7 czerwca 2020 roku.
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 609729