NAJWIĘKSZY AQUAPARK OTWARTY W LIPCU?

Ratusz podjął decyzję w kwestii otwarcia jednego z największych w Polsce aquaparków – parku Wodnego Moczydło i, niestety, wygląda na to, że amatorzy wodnych kąpieli będą musieli poczekać, co najmniej do lipca. Decyzja motywowana jest względami sanitarnymi. 

- Zdajemy sobie sprawę, że wielu mieszkańców czeka na ten moment. Musimy jednak zachowywać się odpowiedzialnie. Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze - powiedział prezydent Rafał Trzaskowski, dodając, że aquapark zostanie otwarty, kiedy Ratusz, będzie miał pewność, że jest to bezpieczne. 

Tymczasem należy pamiętać o tym, że przygotowanie takiego obiektu do oddania do użytku nawet w normalnej sytuacji trwa kilka tygodni. Konieczny jest bowiem odpowiedni czas na tzw. rozruch technologiczny. Obecnie sprawę dodatkowo utrudnia konieczność realizacji zaleceń reżimu sanitarnego wprowadzonego na czas pandemii. 

Park Wodny Moczydło, zlokalizowany przy ulicy Górczewskiej 69/73 został oddany do użytku w zeszłym roku. Jest największym tego typu obiektem w Warszawie. Główny basen może jednorazowo pomieścić kilkaset osób. 

Magdalena Kuc 

6 czerwca 2020 roku       
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 609153