RYM DO RABARBAR

Wiosenne i letnie smaki sprzyjają poezji - z takiego założenia wyszła popularna sieć piekarni i cukierni „Galeria Wypieków Lubaszka” i ogłosiła konkurs poetycki, w którym można wygrać bon na zakupy. Tylko jak znaleźć rym do rabarbar? 

Dziś rabarbar, czyli rzewień, to jeden ze smaków kojarzonych z wiosną. Łodygi dodawane są do ciast (tu pewnie każdy ma preferencje: spód drożdżowy, jogurtowy czy francuski), bułeczek, kompotów owocowych czy konfitur... Zresztą wystarczy odwiedzić warszawskie piekarnie: ciasta drożdżowe z rabarbarem znajdziemy w ofercie „Lubaszki” i „Grzybków”, a „Oskroba” kusi rabarbarowym ciastem jogurtowym. A na drugie śniadanie? U „Lubaszki” zwracają uwagę pyszne drożdżówki z budyniem, natomiast u „Putki” można znaleźć nieco większą drożdżówkę z samym rabarbarem i słodką, chrupiącą kruszonką.

Trudno sobie wyobrazić koniec wiosny i początek lata bez rabarbaru. Nie zawsze jednak tak było. Nasi przodkowie przez stulecia bardzo cenili tę roślinę, ale jako lekarstwo. Rabarbar zalecano między innymi na przeczyszczenie! Jednocześnie ceniono intensywny zielony kolor konfitur, dzięki któremu urozmaicano wygląd ciast pieczonych w innych sezonach. 

Wróćmy jednak do współczesności i konkursu poetyckiego. Do końca czerwca w sieci piekarni „Galeria Wypieków Lubaszka” można wygrać bon na zakupy o wartości 25 PLN. Konkurs polega na tym, by kupić jeden z wypieków lub produktów od „Lubaszki”, zrobić sobie z nim selfie (uwaga, bez osób trzecich!) oraz ułożyć wierszyk. Uczestnicy zabawy postawili literacką poprzeczkę wysoko, co widać na facebooku organizatora. Zresztą właśnie na FB i na stronach www można znaleźć więcej szczegółów i regulamin konkursu. Powodzenia!


Agnieszka Kuś 23 czerwca 2020 roku
Ciasto rabarbarowo-jogurtowe z "Otrębus"
Fot. Agnieszka Kuś
drożdżówka z "Putki"
Fot. Agnieszka Kuś
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 609808