NOWALIJKI W ELEKTROWNI POWIŚLE

Elektrownia Powiśle to nowe miejsce dla Warszawiaków z centrum, którzy wolą zakupy „od człowieka” a nie z anonimowych półek w sklepie. To na nich czeka „Plonoteka”. 

Początek lata to sezon na kalarepę, ogórki, młode ziemniaki, fasolka szparagowa zielona, sałaty, truskawki, czereśnie, rabarbar, rzodkiewki, młoda cebulka ze szczypiorkiem, świeże zioła, młode ziemniaczki... – czerwcowe wypady na targi to feeria barw, zapachów i smaków. Na „Plonotece” znajdziemy produkty ekologiczne sprzedawane bez pośredników, czyli kupując wspieramy polskie eko gospodarstwa. 

Pewnie niewielu warszawiakom Powiśle kojarzy się z miejscem na zakupy świeżych owoców i warzyw. Faktycznie od XIX wieku dzielnica miała oblicze raczej przemysłowe i nie najlepszą opinię. Ale to właśnie do brzegów Wisły przybijały barki z owocami transportowane do rozrastającej się i zgłodniałej Warszawy rzeką. 

Dziś dni targowe na zewnętrznym dziedzińcu w Elektrowni Powiśle (ul. Zajęcza 4) to: piątek w godzinach między 11 a 19 oraz sobota między 9 a 15. Przy zakupach powyżej 50 PLN na klientów czeka darmowy parking w garażu podziemnym (1 godzina). 

Agnieszka Kuś 

26 czerwca 2020 roku
Fot. Plonoteka
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 387823