ŻYWY PLAC ZABAW

Ekologiczny plac zabaw w parku na Kępie Potockiej zaczyna porastać zielonymi roślinami. 

Wiklinowe tunele ożyły, przyciągając przede wszystkim najmłodszych warszawiaków, którzy uwielbiają wchodzić do środka i wędrować, bardzo często na kolanach, krętymi labiryntami. W pobliżu wiklinowych konstrukcji ustawiono drewniane zabawki. Jedną z nich jest bujak na sprężynie w kształcie świnki. Uwagę przyciąga również wiklinowa rodzinka dzików. 

Żywy plac zabaw to pomysł Anny Kościeszy – głównego specjalisty ds. Ochrony Środowiska Dzielnicy Bielany. Projekt udało się zrealizować dzięki wsparciu Grzegorza Pietruczuka – burmistrza Bielan. O zachowanie naturalnego charakteru tej części Kępy Potockiej od dawna zabiegali społecznicy i mieszkańcy dzielnicy. 

Kępa Potocka to 18-hektarowy park zlokalizowany w obrębie dzielnic Żoliborz i Bielany. Ograniczony jest ulicami: Wybrzeżem Gdyńskim, od wschodu a Gwiaździstą od zachodu i północy. Aleja Armii Krajowej dzieli park na dwie części. Założony w latach 60. ubiegłego wieku między Wisłą a jej starorzeczem, swoją nazwę zawdzięcza wyspie, która istniała w tym miejscu w dawnych czasach. 

Magdalena Kuc

22 czerwca 2020 roku
Fot. MaSzt
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 609184