WĘŻOWE ŁUSKI NA FASADZIE WIEŻOWCA

Przy rondzie Daszyńskiego powstaje jeden z najciekawszych budynków Warszawy – Warsaw Unit. Niższa część jego elewacji, od strony ulicy Prostej, będzie w całości pokryta niedużymi płytkami w kształcie wężowych łusek. 

Przytwierdzanie płytek niedawno się zaczęło, praktycznie cała elewacja jest już nimi pokryta. Niezwykła jest struktura płytek, które przy najmniejszym podmuchu wiatru zmieniają swoje położenie, reaguje również na kąt padania promieni słonecznych. Jak zapewnia architekt i pomysłodawca okrycia Warsaw Unit wężową skórą - Adam Wagner z pracowni PBPA “Projekt” - wybrane płytki są matowe po to, by nie dekoncentrować kierowców w trakcie jazdy. Inwestycję firmuje i finansuje Ghelamco Polska. Za projekt architektoniczny odpowiada biuro Projekt Polsko - Belgijska Pracownia Architektury “Projekt”. 

- Zdecydowaliśmy się na tzw. smoczą skórę, która według naszej wiedzy nie była jeszcze stosowana w Polsce na żadnym budynku, a już z pewnością nie na wysokościowcu. To czyni nasz projekt wyjątkowy i daje mu szansę na stanie się kolejną wizytówką i atrakcją Warszawy – powiedział Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland. 

Wielokondygnacyjny Warsaw Unit liczący 202 metry do czubka anten, będzie piątym co do wysokości budynkiem Warszawy. Jego powierzchnia biurowa będzie liczyła 57 tys. m2, handlowa zaś 300 m2. 

Budowa ruszyła na wiosnę 2017 roku. Jej koniec przewidziany jest na rok 2021. 

Magdalena Kuc 

20 czerwca 2020 roku 
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 609794