STEK ZA DWA ZETA

Dwa steki (200 gram wołowiny), porcja frytek, sos chimichurri do mięsa i sos majonezowy do frytek, pepsi do popicia – rachunek za dwie osoby: 22,60 PLN. Takie cuda się zdarzają – w samym centrum Warszawy! 

Nikt się nie pomylił w rachunkach i nikt też nie wstał głodny od stołu. Po prostu dziś był pierwszy dzień promocji na steki w Meatologii (ul Krucza 41/43). Kto pojawił się w lokalu między godzinami 12 – 15 mógł zamówić 200 gramowy steak z argentyńskiej wołowiny (Black Angus) perfekcyjnie grillowany w 850 stopniach za całą złotówkę. Były jednak pewne ograniczenia: konsumpcja musiała odbyć się na miejscu i jedna osoba mogła kupić tylko jeden steak w obniżonej cenie. Promocja nie obejmowała też dodatków, ale całościowy rachunek i tak doprowadzał klientów do momentów prawdziwego stuporu. Pytanie kelnerek, czy aby na pewno nie było pomyłki przy kasie nie należało do rzadkości. 

Jutro te steki będą już za dwa zeta. Plan promocji jest prosty: specjalne ceny obowiązują od poniedziałku do piątku (godziny 12-15), ale codziennie jest o jeden złoty drożej. Docelowa cena steku w ofercie lunchowej to 14,90 PLN, więc zniżki będą trwały przez najbliższe dwa tygodnie, oczywiście w dni pracujące. Trzeba tylko dobrze przekalkulować dojazd, bo można więcej zapłacić za parkometr niż za cudownie rozpływające się w ustach mięsko. Do wołowiny warto dobrać sosy, na przykład trawiastozielony sos chimichurri, czyli mix pietruszki, kolendry, oregano i czosnku z odrobiną szczypiącego w język chili i soku z cytryny lub limonki na bazie z oliwy i octu winnego (3,90 PLN za porcję). 

Agnieszka Kuś 

 15 czerwca 2020 roku

Fot. Agnieszka Kuś
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 610012