KOMISARZ LORENZ NA TROPIE

VARSAVIANA
Debiutancka powieść kryminalna Anny Potyry z Warszawą w tle wciąga czytelnika już od pierwszej strony…

OPOWIEŚCI NIETUZINKOWE

VARSAVIANA
We wrześniu swoją oficjalną premierę miała nowa książka Ewy Sztompke, trzecia z serii „Opowieści warszawskiej przewodniczki”. 

WARSZAWA WIEKU MEGO

VARSAVIANA
Leon Babiński zaprasza na spacer po Warszawie. Spacer niezwykły, gdyż tej Warszawy już nie ma.

JEDNO MIASTO - DWA ŚWIATY

VARSAVIANA
W ręce czytelników trafiła nowa książka „Pamięć Warszawy”, ukazująca zmiany oblicza miasta w trudnym XX wieku.

POTWORY W KAŻDYM Z NAS

W lasku na Bemowie zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. Trup ma tak zmasakrowaną twarz, że nie sposób rozeznać jej rysów...

BLOGOWE OPOWIEŚCI

Na rynku pojawiła się nowa pubikacja Marcina Kudłacika „#ciekawieowarszawie...". Czy warto sięgnąć po "bloga w wersji papierowej"

TAJNA WALKA KOBIET

Historie kobiet podczas działalności dywersyjnej są bardzo mało znane i mocno niedocenione. W najnowszej książce autorka odsłania tę kartę historii.

SNY O WARSZAWIE

Mordyński, który w swojej książce „Sny o Warszawie” zabiera nas w magiczną podróż do powstającego z gruzów miasta, opisując zmagania architektów odbudowujących miasto po wojnie.

PALMIRY – ZABIĆ POLAKÓW

Ciekawe, choć nietypowe spojrzenie na jedno z ważnych miejsc narodowej pamięci proponuje Mariusz Nowik i Wydawnictwo Prószyński i Sk-a.

SPIETRANE POKOLENIE

Przenieśmy się do Warszawy przedwojennej, zobaczny „co by było, gdyby...” nie było „Powstania przez duże P”. Tytułowa gra w powieszonego to gra z czytelnikiem.

WARSZAWA JAK NOWA (RECENZJA)

Właśnie do rąk czytelników trafiła kolejna publikacja o najnowszych inwestycjach w stolicy „Warszawa 2021. Najciekawsze realizacje roku”. 

TRÓJKĄT ZAGŁADY (RECENZJA)

Upalny lipiec 1942 roku. Na terenie warszawskiego getta trwa wielka akcja likwidacyjna. Ludzie są siłą wyciągani z domów i wśród krzyków i wystrzałów..

SKARB Z ARCHIWUM RINGELBLUMA (RECENZJA)

Heroiczną próbę odtworzenia życia tragicznie zmarłej malarki, Geli Seksztajn podejmuje w swojej książce Monika Libicka.

ARCHIWUM W BAŃKACH NA MLEKO

Najnowsza książka Wydawnictwa Ossolineum - „Archiwum Ringelbluma. Antologia” to dramatyczny zapis dziejów zagłady społeczności żydowskiej w czasie II wojny światowej.

MIASTO PAMIĘCI

Czy nastolatek może zainteresować się historią zabytkowego cmentarza i przemierzać ścieżki nekropolii w poszukiwaniu ciekawostek? Oczywiście, że tak, jednak od warunkiem...

LATO 1920 – UPAŁ, ROZRYWKI I NIE TYLKO

W związku z setną rocznicą wojny polsko-bolszewickiej ukazała się pozycja Joanny Rolińskiej „Lato 1920”. Książka na podstawie artykułów prasowych tamtego czasu ukazuje codzienne życie Warszawy latem 1920 roku.

NA TROPACH GOTYKU (RECENZJA)

[27.08.2020] O Warszawie powstała niezliczona ilość publikacji, ale takich wnikliwych jest niewiele. Czy Marcina Kudłacik poradził sobie z tematem? Sprawdźmy..

BYŁ SOBÓR W WARSZAWIE

„Sobór", e-book przewodnika warszawskiego Piotra Abramczyka to pasjonująca opowieść o kulisach powstania i zagłady jednego z najbardziej znienawidzonych przez Polaków budynków – cerkwi na placu Saskim.

DOM PISARZY (RECENZJA)

„Dom pisarzy w czasach zarazy” to książka, w której Tomasz Jastrun wraca pamięcią do dziejów rodzinnego domu przy Iwickiej, który w latach stalinowskich zamieszkiwali znani pisarze.

PIEKŁO WIDZIANE OCZAMI DZIECKA (RECENZJA)

[20.08.2020] na półkach księgarskich ukazała się ksiązka „Dzieci z Pawiaka”. To niełatwa lektura, podczas której nieraz mocniej zabije serce i ściśnie gardło, ale trzeba ją przeczytać...

KOBIETY 44 (RECENZJA)

Nakładem wydawnictwa Prószyński została wydana książka Agnieszki Cubały „Kobiety '44. Prawdziwe historie kobiet w powstańczej Warszawie”. 

PRA - ILUSTROWANY SPACEROWNIK [RECENZJA]

[7.08.2020 RECENZJA] Ukazał się kolejny przewodnik z cyklu ilustrowanych atlasów architektury, tym razem po warszawskiej Pradze pod tytułem „PRA”.

NAGRODA LITERACKA PRZYZNANA

[25.06.2020] 13. edycja konkursu dobiegła końca. Po miesiącu twórcy nominowani w czterech kategoriach doczekali się wyników.

PLAC [RECENZJA]

[RECENZJA] Czy historia jednego placu może odzwierciedlać przemiany w całym kraju i przemiany duchowości Polaków? Może, pod warunkiem...

SIOSTRY Z POWSTANIA

Nakładem oficyny wydawniczej Znak została wydana książka Agaty Puścikowskiej „Siostry z powstania...". Obszerna, licząca bez mała 486 stron publikacja porusza temat sióstr zakonnych w powstaniu warszawskim.

WARSZAWA DZIKA, CZYLI WIEDZIEĆ TO WIDZIEĆ 

[6.06.2020 RECENZJA] „Warszawa dzika” to barwna opowieść o życiu przyrody warszawskiej i o miłości do świata zwierząt i roślin.

NOMINACJE DO NAGRODY LITERACKIEJ WARSZAWY 2020

[2.06.2020] Znamy wszystkie nominacje do Nagrody. Zdziewieni czy to Wasi faworyci? 

MAGICZNY SEN O WARSZAWIE

[5.06.2020 RECENZJA] Lubimy się bawić. Czy w dobie smartfonów i technik cyfrowych prababcia animacji filmowej może być przyjemnością? 

Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352975