LEGATO JAK DWA SUCHARKI SKLEJONE DŹEMEM!

Maestro Lorenzo Passerini uczy włoskiego i muzyki w swojej własnej kuchni. Cykl 11 króciutkich clipów zorganizował Teatr Wielki - Opera Narodowa we współpracy z Instytutem Kultury Włoskiej w Warszawie. Emisja rozpoczęła się 8 kwietnia, nowe odcinki będą się pojawiać do końca maja. Trzeba sprawdzać Facebooku Teatru Wielkiego w każdy poniedziałek i środę. Lekcje to pomysł Waldemara Dąbrowskiego, dyrektora Opery Narodowej. 

Tytuł cyklu to „Muzyczne lekcje włoskiego z Lorenzo Passerinim”. Nagrania lekcji, które się już odbyły są dostępne więc można nadrobić materiał. Na pierwszą lekcję oprócz długopisu i kratki warto przygotować sucharki lub grzanki i dżem. Na kolejne lekcje warto przygotować makaron. 

Maestro Passerini przyjechał do Warszawy w marcu – miał przygotować premierę spektaklu Medea na 5 maja. Próby przerwano, Maestro udało się wrócić do domu do Włoch gdzie wprowadzono domową kwarantannę. I tak zamknięty w domu dyrygent w dowcipny i apetyczny sposób tłumaczy włoskie terminy muzyczne. 

Lekcje są dostępne za darmo. W internetowym butiku Teatru Wielkiego można kupić słowniczek włoskich terminów muzycznych opracowanych na potrzeby tego cyklu. Tytuł to: „Maestro ha capito! O muzyce po włosku, czyli po polsku”. Zamówienia można składać przez internet. Odbiór osobisty jest an razie niemożliwy, ale zamówione materiały są wysyłane. 

Życzymy: Buon ascolto! Buon appetito! 

Agnieszka Kuś patrze_i_jem
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 609247