TANGERIN DREAM...  OBIEKTYWEM

Niektórzy ludzie uwielbiają koncerty na żywo, inni ich nie znoszą. Ci pierwsi kochają je za niepowtarzalną atmosferę i kontakt, który się nawiązuje między muzykami a widzami. Ci drudzy twierdzą, że nie są w stanie oddać się słuchaniu muzyki w otoczeniu setek lub, tym bardziej, tysięcy osób. Jednak w tym pandemicznym czasie, także ci „malkontenci” zdają się zmieniać zdanie. Bo dzisiaj koncert to wolność, normalność i wymiana energii, a tego przecież ostatnio tak bardzo nam brakuje. A jeszcze jak nazwa grupy potrąci w duszy struny wspomnień! I tak właśnie było z koncertem Tangerim Dream.

Koncert miał się odbyć 17 lipca w Amfiteatrze parku Sowińskiego. Dzień wcześniej przyszła jednak wiadomość, że impreza odbędzie się na terenie Letniej Sceny klubu Progresja. Dla większości widzów nie miało to chyba większego znaczenia, bo oba miejsca są z dobrym dojazdem. Ważniejsza była pogoda. W poniedziałek lało jak z cebra. Dzień później, w dniu koncertu, na szczęście już nie padało. Temperatura powietrza jednak obniżyła się bardzo i nie wszyscy wykazali się przezornością. Sytuację ratowały więc gorące napoje i muzyka.

Koncert rozpoczął się z lekkim opóźnieniem, ale podsyciło to tylko apetyt publiczności na tę muzyczną ucztę. I rzeczywiście nikt się chyba nie zawiódł. Chociaż ze starego repertuaru można było usłyszeć niewiele, to atmosfera była wspaniała. Artyści dali prawie dwugodzinny popis swoich muzycznych umiejętności. Słuchanie brzmienia elektronicznej muzyki na powietrzu, o zmroku, z przymkniętymi oczami i delikatnym powiewem wiatru na twarzy… Nic lepszego nie można było sobie wymarzyć na ten wtorkowy wieczór. Świetne nagłośnienie, doskonałe efekty świetlne, dobre zabezpieczenie terenu, sprawna obsługa, no i muzyka Tangerine Dream… To wszystko złożyło się na niezapomniany wieczór.
Sabina Chyla
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 609876