ROZRYWKA W CZASACH ZARAZY 

MIni ZOO - jeżyk, Fot. pixabay
Może zastanawiacie się, gdzie można wybrać się z dziećmi w czasach zarazy? Mamy dla was kilka atrakcyjnych propozycji. 

Po pierwsze papugi! Papugarnia Carmen w Alejach Jerozolimskich jest jedną z największych tego typu atrakcji w Polsce. Na 300 m2 spotkacie ponad 100 różnych gatunków tych niezwykłych ptaków, wśród nich wszystkim dobrze znaną Arę. Papugarnia została zaprojektowana w sposób, który umożliwia papugom swobodny lot, więc latające ptaki nad głowami nie są niczym niezwykłym w tym miejscu. Papugi można głaskać i karmić, karmę w cenie 3 zł kupujemy na miejscu. 

Kolejną atrakcją jest Racing Center — jeden z najlepszych i najdłuższych torów gokartowych w stolicy. Miejsce przyjazne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Oczekujący mogą pograć w bilard, piłkarzyki czy ping-ponga. Warunkiem korzystania z gokartów przez dzieci jest.... wzrost, młody zawodnik musi mieć nie mniej niż 135 cm. Chodzi o to, by spokojnie sięgał nogami do pedałów i swobodnie operował kierownicą, mniejsi zawodnicy mogą uczestniczyć w zabawie wraz z rodzicami. Do ich dyspozycji zostały przeznaczone gokarty tzw. tandemy. Ale również w ich przypadku obowiązują pewne zasady. Dziecko nie może mieć mniej niż 4 lata oraz musi mieć co najmniej 110 cm wzrostu. 

Muzeum Świat Iluzji zaprasza do krainy czarów i magii! Jeśli chcecie poczuć się jak w bajce, Świat Iluzji będzie dla Was najlepszą atrakcją. Muzeum wypełnione jest lustrzanymi salami i dziwnymi, ale jakże atrakcyjnymi obiektami, których nie powstydziłby się żaden iluzjonista. Jednym z ciekawszych jest stół ze stojącą na nim patelnią, na której można „usmażyć” własną głowę. 

Kolejną atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych, jest interaktywne Mini ZOO. Zwierzątka w nim przebywające są oswojone (wychowały się wśród ludzi), można je głaskać i karmić. Pochodzą z różnych miejsc: ze sklepów zoologicznych, w których nikt ich nie chciał, bo były najsłabsze z miotu, z likwidowanych ferm hodowlanych lub zostały uratowane przez właścicieli ZOO przed wylądowaniem na czyimś talerzu. Spotkamy tu króliki belgijskie, króliki miniaturki, świnki morskie, skunksy, jeże afrykańskie oraz surykatki, co zapewne ucieszy małych i dużych wielbicieli kreskówki: Timon i Pumba. Obiekt można zwiedzać z pracownikiem, który opowie o zwyczajach poszczególnych zwierząt. 

Centrum Nauki Kopernika zaprasza na swoje 10 urodziny. W dniach 7-8 listopada będzie można zwiedzać je bezpłatnie. Wejściówki dostępne są na stronach Centrum. Ekspozycja podzielona jest na kilka stref, w których mamy do dyspozycji ponad 400 interaktywnych eksponatów, za pomocą których zanurzymy się w świat nauki. Na przykład, w strefie eksperymentowania, można poleżeć sobie na łożu fakira, sprawdzić, jak przebiega proces fotosyntezy, oraz przekonać się, czy jesteśmy w stanie kierować samochodem po spożyciu alkoholu. Najmłodsi mogą wraz z opiekunami wybrać się, m.in. na wystawę „Bzzz!”, po to by poznać świat mieszkańców łąki: pszczół, koników polnych, ale również bobrów. Dowiemy się np. jak wybudować tamę. Możemy wybrać się również do planetarium (tam obowiązują osobne bilety), aby obejrzeć jeden z kilkunastu bardzo ciekawych filmów.  Na swoje weekendowe przedstawienia do Soho Faktory, zaprasza Teatr Niewielki. Nieduża przestrzeń foyer wypełniona jest wygodnymi kolorowymi kanapami i poduchami, a spektakle, angażujące wszystkie zmysły dzieci, konstruowane są pod kątem najmłodszych widzów, w wieku od 1 do 7 lat. 

Kolejnym, wartym odwiedzenia, miejscem jest sieć parków Hangar 646, które są niczym innym jak wielkimi parkami trampolin. W każdym z nich do dyspozycji gości jest ponad 60 różnych trampolin, w tym sportowe, które umożliwiają doskonalenie umiejętności akrobatycznych. Dodatkowo, na Gocławiu została uruchomiona, m.in. rampa przeznaczona do skoków na deskorolce, rolkach i rowerach, oraz gigantyczna powietrzna poducha, na którą można skakać z wysokości. Mokotowski zaś hangar, oprócz standardowych atrakcji, dysponuje także torem przeszkód. Wybierając się zaś na Targówek, zetkniemy się z jedyną w Polsce ścianką wspinaczkową z rozszerzoną rzeczywistością AR, tj. rzeczywistością, która łączy świat realny z generowanym komputerowo. 
Papugarnia, Fot. pixabay
Centum Nauki Kopernik, Fot. Arkadiusz Żołnierczyk
Hangar 646, Fot. Sabina Chyla
Tekst: Magdalena Kuc 

5 listopada 2020 roku
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 609336